Vyplatí se Chorvatsko last minute?

Ačkoliv je ubytovací kapacita v Chorvatsku opravdu obrovská, i v Chorvatsku se vám vyplatí zakoupit si oblíbený hotel, apartmán i chatku s předstihem, nebo naopak vyčkat až na poslední chvíli. Dovolená u moře se v těchto obou případech dá pořídit opravdu za nejnižší možné ceny. Naopak pokud budete letní dovolenou v Chorvatsku na červenec a srpen řešit v dubnu nebo květnu, můžete očekávat cenovou špičku. Pokud pro vás ale znamená dovolená na poslední chvíli stres vystihující posledních pár dnů před odjezdem či odletem na dovolenou last minute, zkuste příště řešit naopak first minute. Vyznat se ve velkém množství nabídek zájezdů na internetu není vůbec jednoduché a ve skutečnosti je volných zájezdů jen hrstka. Někdy jsou již zadané ve chvíli, kdy je vybíráte, proto buďte trpěliví.

chorvatsko

Dovolená Chorvatsko na poslední chvíli

Při dopravě autem, jak cestuje drtivá většina lidí na dovolenou v Chorvatsku, můžete narazit na pěkné ubytování. Cestovat můžete i autobusem nebo si tedy zařídit ubytování zvlášť. Můžete tedy vyčkávat na autobusové zájezdy s odjezdem na poslední chvíli, což je myšleno pár dní až dva týdny předem. Přehled těchto zájezdů naleznete pod názvy Chorvatsko na poslední chvíli nebo last minute do Chorvatska. Můžete ale zakoupit i zájezd, kdy se do místa určení musíte dostat třeba 3 dny po zakoupení zájezdu. Pokud jste dostatečně flexibilní, stačí trpělivě hledat a hlídat nabídky.

chorvatsko pláž

Chorvatsko a dovolená 2018

Chorvatsku vloni trávilo dovolenou 828 000 Čechů a Češek. Cesta na dovolenou do oblíbeného Chorvatska se letos v některých směrech i trošku prodraží. Výhodami je zde krásná příroda, čisté moře, srozumitelný slovanský jazyk, skvělé jídlo, ale i dobrá dostupnost autem. Letos ale pozlobí vaši peněženku zdražení mýtného, které se už projevilo v loni a vyšší DPH v pohostinství. Tato 25 % daň se už odrazila na jídelníčku mnoha zdejších restaurací a kaváren. Dovolená na poslední chvíli a Chorvatsko proto patří k sobě, pokud chcete ušetřit za ubytování. Dovolená v Chorvatsku patří k těm nejoblíbenějším, tak si ji nenechte ujít ani vy.