Druhá generace Goodyear Vector 4Seasons si odnáší ceny ze dvou prestižních testů pneumatik

225/55R18

Nová pneumatika vyhrála nejnovější test celoročních pneumatik německého týdeníku AutoBild a obsadila první místo v nezávislém testu, v němž TÜV[1]hodnotil chování pneumatik při brzdění na mokré vozovce, sněhu a ledu

Společnost Goodyear dnes oznámila, že její nová celoroční pneumatika Vector 4Seasons vyhrálav nejnovějším testu německého magazínu AutoBild a současně obsadila i první místo za chování při brzdění na mokré vozovce, sněhu a ledu v nezávislém testu, který na zakázku společnosti Goodyear provedl TÜV.Vector 4Seasons je celoroční pneumatikasdůrazem na výkonnost v zimním období a s vynikajícímivlastnostmi v létě, která se tak dokáže po celý rokvyrovnávat i s těmi nejobtížnějšími podmínkami, které ji mohou na evropských silnicích potkat. AutoBild do testu zařadil deset pneumatik, které hodnotil podle celé řady kritérií, včetně trakce, ovladatelnosti a chování při brzdění na mokrém, zasněženém a zledovatělém povrchu, a celoroční pneumatika Goodyear zvítězila nad všemi nejnovějšími konkurenčními výrobky[2]ve všech těchto kategoriích. Pneumatika současně obsadila i první místo v nezávislém testu chování při brzdění na mokrém, sněhem pokrytém a zledovatělém povrchu,který na zakázku společnosti Goodyearvypracoval TÜV. I v něm porazila všechny ostatní testované konkurenční výrobky[3].

V testu AutoBildu prokázala pneumatika Vector 4Seasons druhé generace  (rozměru 195/65R15 91H) příkladný všestranný talent s nejlepším chováním na mokrém povrchu, s nejvyšší odolností proti aquaplaningu a s nejkratší brzdnou dráhou na mokru, s vynikající hodnotou spotřeby díky nízkému valivému odporu a s nejvyšším kilometrovým proběhem. Díky tomu za sebou nechala všechny konkurenty.

Kvality pneumatiky Vector 4Seasons potvrdil i nezávislý test, který na zakázku společnosti Goodyear zpracoval TÜV. Jeho výsledky ukázaly, že pneumatika vede před všemi testovanými konkurenčními výrobkyv brzdných vlastnostech na mokrém, zasněženém a zledovatělém povrchu. V4S tak řidiči pomáhá s bezpečnou jízdou i ve velmi obtížných podmínkách. Na sněhu Vector 4Seasons vykázala ve srovnání s průměrem tří vedoucích konkurentůo 8 % kratší brzdnou dráhu. Ve stejném testu Vector 4Seasons vykázala také o 6 % kratší brzdnou dráhu na mokru a o 9 % kratší brzdnou dráhu na zledovatělé silnici ve srovnání s průměrem tří hlavních konkurenčních výrobků.

Těší nás, že výsledky testů potvrzují výkonnost nejnovějšího člena rodiny pneumatik Goodyear Vector 4Seasons. Goodyear se zavazuje dbát na bezpečnost jízdy za jakýchkoli zimních podmínek, zejména v obzvláště obtížných situacích jako například na mokrých, ledových a sněhem pokrytých silnicích. Výsledky těchto testů posilují třicetileté vedoucí postavení našich celoročních pneumatik, které přispívají k bezpečnosti silničního provozu a zbavují rodiny v celé Evropě starostí při cestě autem,” řekl Alexis Bortoluzzi, marketingový ředitel Goodyear pro osobní pneumatiky v Evropě, na Středním východě a v Africe.

Nová Vector 4Seasons těží z více než třiceti let zkušeností s vývojem celoročních pneumatik a mnoha let připomínek od uživatelů stovek vozidel originálně vybavených předchozími generacemi celoročních pneumatik, včetně vozidel předních značek jako Volkswagen, Audi, Fiat, Jeep, Opel, Ford a Renault.

Nejnovější, oceněné pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons druhé generace jsou v prodeji na všech hlavních evropských trzích.Všech celkem  43 různých velikostí, včetně tří modelů dojezdových pneumatik, bude k dispozici počátkem roku 2016. Nastupující nová generace bude na všech těchto trzích postupně nahrazovat dosavadní pneumatiky Vector 4Seasons.

Více informací o společnosti Goodyear a jejích produktech naleznete zde.

[1] Na zakázku společnosti Goodyear

[2]Ve srovnání s průměrnou výkonností osmi posledních dezénů hlavních konkurentů v segmentu celoročních pneumatik (včetně Michelin Cross climate, Pirelli Cinturato All-Seasons, Vredestein Quatrac 5 a Sava Adapto HP). Test v Auto Bild (DE) číslo 39, 25. září 2015 – Celoroční pneumatiky 2015 – Rozměr: 195/65R15 H – Testovací vozidlo: VW Golf VII; Testováno v lokalitě: Nový Zéland.

[3]Pro brzdění na mokrém, sněhem pokrytém a zledovatělém povrchu. Ve srovnání s průměrnou výkonností tří nejnovějších dezénů od hlavních konkurentů v segmentu celoročních pneumatik (Michelin Cross climate, Pirelli Cinturato All-Seasons, Vredestein Quatrac). V období od července do září 2015 na zakázku společnosti Goodyear Dunlop testoval TÜV SÜD Product Service. Rozměr: 205/55 R16 V; Testovací vozidlo: VW Golf; Testováno v lokalitách: Montpellier (F), SHPG Wanaka (NZ), Colmar-Berg (L); Zpráva č. 713065970.