ABUS Detecto 7000 RS1 spolehlivě ochrání váš motocykl

Jako zkušený motorista již určitě znáte kotoučové zámky, které jsou v současné době u motoristů velice oblíbené. Majitelé motocyklů jim při zabezpečování svých dvoustopých strojů dávají přednost především pro jejich lehkost a malé rozměry. Kotoučové zámky poskytují zároveň ochranu motorky před její krádeží blokováním přední kotoučové brzdy.

Do redakce jsme v poslední době obdrželi od mnoha vyznavačů motocyklového sportu a milovníků vyjížděk na motorce zprávy, že se dnes bohužel setkávají i s případy, kdy je motorka odcizena i se zámkem umístěným na brzdě.

Buďte si jistí, že před takovým způsobem odcizení vaši motorku ochrání kotoučové zámky s alarmem, které spolehlivě upozorní okolí na nenechavé ruce zlodějů.
V následujícím videu se dozvíte o funkci zámku a jeho vlastnostech:

Pokud chcete váš motocykl pojistit ještě spolehlivěji, můžeme vám doporučit využití kombinace zámku s řetězem jako například u Granit Detecto 8077/12 KS120.

Už žádné zbytečné houkání!

Také vás obtěžuje, když je alarm vašeho motocyklu příliš citlivý? Nevíte, co dělat, aby nehoukal, když kolem něj například jen projede rychleji auto?

Jelikož některé varianty kotoučových zámků s alarmem využívají technologii pohybového senzoru se snímačem okolí, dochází tak často k situacím, kdy se poplašné zařízení spustí i v momentě, kdy například jen někdo projde poblíž motorky. Již se vám určitě několikrát stalo, že při parkování na ulici každou chvíli přicházíte kontrolovat, zda se váš motocykl nestává obětí krádeže a jste nuceni vypínat příliš citlivé poplašné zařízení. Může se tak stát, že případně časem proti falešným poplachům otupíte a alarm tak ztratí svoji funkci.

Potvrzujeme, že podle našich redakčních zjištění ABUS Detecto 7000 RS1 tuto situaci zvládá na jedničku. Využívá k tomu 3D čidlo ke snímání polohy zámku a nereaguje na podněty přicházející z okolí. Alarm je aktivován
až v momentě, kdy se někdo snaží manipulovat s motorkou nebo se zámkem.

Podívejte se na video od ABUS zde:

Kompletní specifikace ABUS DETECTO 7000 RS1

Držitel prestižního mezinárodního ocenění RED DOT DESIGN AWARD.

  • Elektronický zámek na kotoučovou brzdu s alarmem.
  • Zabudované 3D čidlo spustí okamžitě alarm (110 db), jakmile dojde ke změně pozice zámku nebo k pokusu o nežádoucí překonání.
  • Tělo a třmen zámku jsou vyrobeny z tvrzené oceli. Ergonomický tvar.
  • Akustické a optické signály (LED ve třech barvách) informují o stavu baterie
    a aktivaci alarmu.
  • Exkluzivní design, prvotřídní provedení.
  • Hmotnost: 600 g. Rozměr třmene: 10 × 5 mm.

Zdroj: www.abus.cz