Na svých cestách nezapomeňte na krátkodobé cestovní pojištění

pojištení 1

Klientům, kteří jezdí do zahraničí spíše výjimečně, nabízejí pojišťovací společnosti uzavřít si krátkodobé cestovní pojištění. Vzhledem ke krátkodobosti tohoto typu pojištění, vyplývající již z jeho názvu, lze tento druh pojistky sjednat již od jednoho dne a tudíž toto cestovní pojištění nezatíží peněženku klienta více, než je nutné.

Cestovní pojištění se vyplatí i na jeden den

Krátkodobé cestovní pojištění je vhodné pro ty cestovatele, kteří tráví v zahraničí jen pár dní v roce. Cestovní pojištění na kratší čas si klient může sjednat přesně na dobu, kterou v zahraničí plánuje strávit. Zajímá Vás, na jak dlouhou dobu Vás pojišťovny v rámci krátkodobého cestovního pojištění pojistí? Některé pojišťovny mají minimální počet dní omezený na 1 až 3 dny. Maximální délka pobytu se pak opět liší od pojišťovny. Některé pojišťovny omezují dobu pojištění na 90 až 120 dní, některé až na jeden rok. Pokud se chystáte v zahraničí strávit delší dobu, pojišťovací poradci doporučují využít roční cestovní pojištění. V obou případech je dnes možné srovnat si a případně sjednat cestovní pojištění online.

pojištění 2

Ušijte si pojištění na míru

Před svou krátkodobou cestou do zahraničí si nezapomeňte pojištění uzavřít přesně podle parametrů své cesty. Pojišťovací firmy doporučují pojištění uzavírat nejen na délku pobytu, ale pojistit si také cestu na místo pobytu a zpět. To ocení zejména ti, kteří cestují autem. Nezapomeňte, že nejen při sportovních aktivitách, ale i při Vaší cestě se Vám může přihodit například úraz.

pojištení 3

Připravte se na to, že pojišťovny také budou chtít znát účel Vaší krátkodobé cesty za hranice, ať již je to turistika, pracovní cesta, extrémní sporty, a podobně. Pamatujte, že pokud se Vám totiž například stane úraz při sportovní činnosti, ale přitom budete na služební cestě, počítejte s tím, že se nemusíte pojistného plnění vůbec dočkat.

Krátkodobé cestovní pojištění je možné si sjednat online na ePojištění.cz.